Jak barevná je modrá: Letem světem autismem

VI10024

Jasmínka má autismus. To znamená, že vidí svět trošku jinak než ty. On je totiž každý z nás trošku jiný. Jasmínka tě provede svým světem a ukáže ti, jak ona prožívá situace, které všichni známe.


  • 700 Kč bez DPH
  • Momentálně nedostupné
700 Kč
Kategorie: Knihy o dětech s handicapem
Položka byla vyprodána...
 

Neznamená to, že si spolu s těmi, co mají autismus, nebudeme rozumět. Právě naopak. Můžeme se od sebe ledacos naučit a zažít věci, na které bychom jinak ani nepomysleli. Není to ale vždycky snadné.

Jasmínka tě provede svým světem a ukáže ti, jak prožívá situace, které ty sám také znáš. Přijdeš na to, že některé věci máš stejně jako ona a jiné vidíš odlišně. Stejně tak, jako jsou rozdíly mezi tebou a dětmi okolo tebe, jsou velké rozdíly mezi všemi dětmi, které mají autismus. Každý z nich vnímá svět okolo sebe rozdílně. Jasmínka ti proto ukáže i to, jak to mají některé další děti s autismem.

Kateřina pracuje s rodinami s dětmi s autismem. Snaží se pomáhat každému podle jeho individuální situace. Pro čtenáře knihy přichystala rady a tipy, jak lépe zvládat náročné situace každodenního života. Při své práci v terapeutickém centru pro děti poznala také Jasmínku, která byla inspirací pro vznik této knihy.

V knížce nalezneš:

· Různé situace z pohledu dětí s autismem

· Zajímavé aktivity, hry a úkoly (i se suchými zipy apod.)

· Hledací obrázky od maminky, která má syna s autismem

· Tipy na aktivity, které lze dělat i mimo knížku

· Rady od psycholožky pro rodiče, jak zvládat náročné situace

· Rozmanitá fakta o autismu