Tip

Didaktická sada Barvy a tvary

PM00022

Didaktická sada - Barvy a tvary. Soubor magnetek se základními barvami a tvary pro zahájení strukturovaného učení. Třídíme dle barev a tvarů. Zábavná forma hry na Vaši ledničku.

rozměr 4 - 7 cm | Vhodné pro děti od 3 let.


  • 157,76 Kč bez DPH
  • 1 – 2 týdny
190,89 Kč
Kategorie: Piktogramy pro děti
 

Didaktická sada – barvy a tvary.

Sada základních barev (červená, žlutá, modrá a zelená) a tvarů (kruh, čtverec, trojúhelník, obdelník) určené k zahájení strukturovaného učení. Rozvoj jemné motoriky, souhra oko-ruka, logické i abstraktní myšlení, posloupnost, kreativita, prostorová orientace. Magnetky jsou personifikované, mají vyobrazené usmívající se obličeje.

Třídění barev a tvarů v různých úrovních obtížnosti:
1. Dítě samo hledá a řadí stejné tvary nebo barvy do řady nebo sloupce
2. Rychlostní soutěž: dospělý říká barvy/tvary – dítě hledá a pokládá na podložku
3. Dospělý vytvoří barevnou řadu magnetek (např. modrá, červená, žlutá, zelená) – dítě má za úkol vytvořit řadu za pomoci ostatních magnetek ve stejném barevném pořadí bez ohledu na tvary.
4. Dospělý vytvoří tvarovou řadu magnetek (např. čtverec, obdélník, kruh, trojúhelník) – dítě má za úkol vytvořit řadu za pomoci ostatních magnetek ve stejném pořadí tvarů, bez ohledu na tvary
5. Prostorová orientace: nahoře, dole, vpravo, vlevo

Rozvoj kreativity, abstraktního myšlení, představivosti:
1. Dítě samostatně nebo na pokyn dospělého sestavuje z magnetek obrázky (hrad, nákladní auto, sněhulák) a dotvoří pomocí smývatelných fixů přímo na magnetky a magnetickou podložku, nebo pastelkami na podkladový papír. Musí se přitom odpoutat od obličejů na magnetkách.
2. Vyprávění příběhů na základě vytvořených obrázků

Pomůcky: stopky, magnetická smývatelná podložka Piktomag, smývatelné fixy, pastelky, papíry

Nevhodné pro děti do tří let.